Foto: se svolením Insta360

Nová kamera od Insta360 umožňuje dronům pořizovat 360stupňové video, ve kterých je nechá zmizet

Společnost Insta360, známá především svými akčními a 360stupňovými kamerami, uvedla na trh zajímavou kameru pro drony. Insta360 Sphere se připevňuje na tělo dronů DJI Mavic Air 2 nebo Air 2S a umožňuje natáčet 360° záběry v rozlišení 5,7K nebo vytvářet běžná 2D videa s možností pozdějšího přerámování. A co více, technologie Insta360 zajišťuje, že dron je v záběrech neviditelný.

Protože 360° kamery natáčejí ve všech směrech, může být polovina videa zakryta samotným dronem. Společnost Insta360 však vyvinula kameru, která se namontuje na obě strany dronu, čímž zajístí, že se na záběrech tělo dronu neobjeví. Aby byly záběry bezešvé, vlastní algoritmus dynamického spojování Insta360 umožňuje, aby celý dron (včetně vrtulí) automaticky zmizel,“ uvedla společnost.

Insta360 Sphere se k dronům DJI Mavic Air 2/2S připevňuje pomocí ultrabezpečného mechanismu a neovlivňuje vlastní strukturální integritu dronu, ani nemá vliv na signál GPS nebo řídicí systém. Insta360 dále slibuje hladké lety díky své stabilizační technologii FlowState, která byla vyladěna přímo pro Sphere. Současně lze pořizovat video také z vlastní kamery dronu.

Společnost předvedla několik velmi efektních záběrů ve videu na YouTube, které můžete vidět pod článkem.

Insta360 Sphere je nyní k dispozici v USA a v pevninské Číně za 430 dolarů, tedy přibližně 9900 českých korun.

Zdroj: engadget.com