Foto: se svolením Niantic

Nová mobilní hra Pikmin Bloom se podobá Pokémon Go, příšerky vystřídají květiny

Studio Niantic, které si hráči spojují zejména s klasikou Pokémon Go, představilo novou mobilní hru Pikmin Bloom. Novinka se v lecčem Pokémonům podobá. Zejména jde o podobné herní mechanismy a práci s rozšířenou realitou.

O co tedy ve hře konkrétně půjde? Podobně jako v Pokémon Go bude novinka hráče motivovat k pohybu venku, hráči totiž budou muset vyjít ven a interagovat s reálným světem. Daleko spíše než o klasickou hru tak půjde spíše o zábavného společníka na výlety či procházky. Na rozdíl od Pokémon Go totiž nezahrnuje bitvy ani v ní nelze chytat příšerky.

Nicméně ve hře Pikmin Bloom hráči sbírají sazeničky, které mohou pěstovat a sledovat jak se z nich stávají rostlinné bytosti Pikmini, kteří hráče poté následují. Pochopitelně přitom platí, že čím větší plochu prochodíte, tím více těchto rostlin sesbíráte. Hráč – který je ve hře znázorněn jako avatar Mii – tak může získat doslova průvod rostlinných kamarádů. Přičemž když s nimi prochází další území, podél jeho cesty rozkvétají květiny (opět platí – čím více Pikminů, tím více nových květin rozkvete). Tyto květiny přitom uvidí i ostatní hráči.

Kromě sazeniček mohou hráči na svých cestách sbírat také další předměty, včetně oblečení, které mohou Pikminové nosit, nebo nejrůznějšího ovoce, kterým mohou tyto rostlinné tvory krmit, díky čemuž jim na hlavách vykvetou květy.

Tato mírumilovná a veselá hra bude brzy uvedena v celém světě, a to jak pro Android, tak pro iOS (prozatím je k dispozici pouze v Singapuru a Austrálii).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.