Nová mobilní vlajková loď Sony prý bude mít 4K OLED displej a běžet na Snapdragonu 845

Chystaná mobilní vlajková loď Sony Xperia XZ Pro japonského obra bude disponovat displejem s rozlišením 4K a technologií OLED a bude ji pohánět nový špičkový čipset Snapdragon 845 od Qualcommu. Novinka by se měla představit již na konci února na konferenci Mobile World Congress 2018 v Barceloně.

Podle informací webu gizchina.com má mít nový top smartphone úhlopříčku 5,7 palců, 6 GB RAM a 128 GB ROM (dále rozšiřitelných). Nabídne prý také duální fotoaparát s rozlišením 18+12 MPx a ani přední snímač nebude příliš zaostávat – do vínku dostane rozlišení 13 MPx. Kapacita baterie má činit 3420 mAh a zařízení bude softwarově postaveno na Androidu 8 Oreo. Telefon bude mít kromě jiného i certifikaci nejvyššího stupně odolnosti IP68.

O designu vlajkové lodi není v tuto chvíli známo nic, pravděpodobně se ale nebude příliš lišit od modelu Sony Xperia XZ, případně jiných (tzn. ostré hrany, úzké vertikální rámečky a větší horizontální). Sony se nicméně dříve nechala slyšet, že se hodlá u příštích smartphonů zaměřit také na full-screen design, takže v tomto směru není již u Xperie XZ Pro vyloučena změna.

Podle webu gizmochina.com by novinka mohla vstoupit do prodeje v červnu a na čínském trhu se má údajně nabízet za cenu kolem 6 000 jüanů (v přepočtu přes 930 dolarů). Více informací se s největší pravděpodobností dozvíme na zmíněném MWC 2018.

 

 

Zdroj: gizchina.com, gizmochina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.