Nová řada grafických karet Nvidia bude mít název Ampere a bude uvedená v příštím roce

Německý server Heise.de informoval, že přední výrobce grafických karet Nvidia chystá pro příští rok novou generaci grafických karet Ampere. Představit by ji měla na technologické konferenci GPU technology konference v březnu 2018.

O nové řádě karet zatím nejsou známé žádné bližší podrobnosti, avšak Nvidia doufá, že bude podobně úspěšná jako zatím poslední řada jejích grafických karet GeForce 10 založená na velmi povedené architektuře Pascal.

Název pro novou řadu, který zveřejnil německý server je trochu překvapením, protože až dosud se odborná veřejnost domnívala, že nové grafické karty budou mít čipy s označením Volta, které v současnosti představují špičku toho, co Nvidia může nabídnout. Čipy Volta jsou v současnosti využívány v datových centrech, cloudových úložištích a zařízeních se složitou AI. Je tedy možné, že tyto čipy nebudou vůbec v grafických kartách vůbec použity. To vše jsou však pouze dohady a samotný výrobce o svých záměrech zatím mlčí. Právě rozšíření portfolia a nové využití čipů pomohlo společnosti Nvidia k dosáhnutí rekordních zisků, které zatím za letošní rok vykazuje.

Nvidia nás svou produkcí přesvědčuje, že pracuje na více projektech najednou. V nedávné době vydala grafickou kartu GeForce GTX 1070 Ti založenou na architektuře Pascal. Protože tato architektura je velmi povedená, je možné, že se v budoucnu dočkáme ještě několika dalších grafických karet s těmito čipy. Zároveň však nejvýkonnější grafická karta série 1000 GeForce GTX 1080 byla vydána v květnu 2016 a v loňském roce se dočkala “pouze” vylepšené verze 1080 Ti. Je tedy možné, že Nvidia v příštím roce bude chtít představit novou vlajkovou loď založenou na nové architektuře. Jaká to bude, na to si však budeme muset ještě počkat.

Zdroj: wccftech.com, heise.de, tweaktown.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.