Foto: se svolením GizChina

Nová řada Xiaomi 12 možná nabídne opravdu nezvyklý design fotoaparátu

Již dříve objevilo několik úniků informací ohledně chystané řady Xiaomi 12, která nabídne hned tři nová zařízení. Některé z těchto úniků naznačovaly, že se tato nová zařízení pochlubí doslova zabijáckým fotoaparátem. Nejnovější únik přitom přinesl podobu, jak by nový modul fotoaparátu těchto smartphonů mohl vypadat.

Pokud jste si přitom mysleli, že už vás nemůže nic překvapit, protože někteří výrobci již skutečně nevědí, k jakým designovým výstřelkům sáhnout, opak je pravdou – design fotografického modulu připravované řady Xiaomi 12 je totiž – mírně řečeno – opravdu velmi nezvyklý.

Server GizChina zveřejnil snímky něčeho, co vypadá jako zadní kryty telefonů Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra. Podle těchto fotografií můžeme odhadnout, že vanilková varianta dorazí se třemi snímači fotoaparátu a LED bleskem. Větší snímač přitom nabídne 50Mpx, doplnit by jej mohl 50Mpx ultrazoom a 50Mpx teleobjektiv.

Dále se zdá, že Xiaomi 12 Pro se pochlubí podobnou konfigurací fotoaparátu jako vanilková varianta. Nejvyšší model Xiaomi 12 Ultra však možná nabídne něco, co se jen tak nevidí a mohli bychom to snad vystihnout jediným slovem – přeplácanost. Alespoň podle uniklé fotografie totiž disponuje masivním kruhovým modulem s celkem osmi výřezy, což znamená, že bychom se mohli dočkat více než tří fotoaparátů, přičemž i zde bychom mohli najít 50Mpx primární senzor. Některé spekulace však mluví i o 200Mpx fotoaparátu.

Ať už tomu bude jakkoli, prozatím je nutné brát všechny zvěsti s rezervou (ostatně jako vždy). V tomto případě také může být namístě připomenout si přísloví Čeho je moc, toho je příliš. Nicméně jsme zvědaví, čeho se nakonec u této nové řady skutečně dočkáme.

Zdroj: pocketnow.com