Foto: se svolením Epic Games

Nová sezóna ve Fortnite přináší řadu bláznivých novinek, hráči se mohou těšit i na Darth Vadera

Včera ve Fortnite odstartovala třetí sezóna třetí kapitoly s názvem Vibin. Ta hráčům přináší několik zajímavých změn na ostrově včetně nových lokací – mezi jinými například zábavní park s horskou dráhou či les Reality Falls, v němž najdete vodopády, skákací houby či magické stromky, které mohou hráči zasadit a vypěstovat, což jim zaručí lepší kořist.

Do sezóny se také vrací oblíbené vozidlo Baller, které vypadá trochu jako obří koule pro křečka. Nicméně to bylo částečně upraveno – je odolnější, může se pohybovat i po vodě a disponuje baterií, která se vybíjí. Podle všeho se zdá, že si ho hráči mohou vzít také na horskou dráhu.

O nové sezóně mluví vývojáři jako o jedné velké party. O tom svědčí například také to, že si hráči budou moci zajezdit na kancích. Bude je však moci stihnout také „bouřková nemoc“, která hrozí, pokud v zápase zůstanete příliš dlouho. Tato nemoc urychluje úbytek zdraví a objevuje se vždy, když se ocitnete v bouři. Dobrou zprávou je, že tato nemoc vás nikdy nepřekvapí, pokud se totiž blíží její vznik, budete varováni.

Samozřejmostí je také nový Battle Pass, který přinese nové postavy. Vůbec nejzajímavější z nich je Darth Vader ze Star Wars. A později si majitelé Battle Passu budou moci odemknout také postavu Indiana Jonese.

Nová sezóna následuje po sezóně Resistance, která byla nejzajímavější tím, že do Fortnite zavedla režim Zero Build, ačkoli – pokud hráči chtějí – mohou stále hrát klasický režim.

Zdroj: theverge.com