Foto použito se souhlasem společnosti Lego

Nová stavebnice Lego je poctou kultovní komedii Sám doma

Vánoce má mnoho z nás spjatých s ikonickými filmy. Vedle české Popelky, Mrazíka a v poslední době také Pelíšků, patří do této kategorie uličnická komedie Sám doma. Rošťácký film o malém klukovi, který zůstal doma sám přes Vánoce, a díky své kreativitě se téměř dokáže ubránit dvojici lupičů, je oblíbený u několika generací a Lego se mu rozhodlo v rámci své série Lego Ideals složit poklonu a dům Kevina McCallistera převést do lego podoby.

Jedná se skutečně o gigantickou stavbu složenou z téměř 4 000 kostiček Lega. Součástí je pět speciálních figurek – Kevin, dvojice Mokrých banditů, Kevinova matka a také podivínský soused. Dům je protkaný pastmi, a je díky tomu možné přehrávat si oblíbené momenty z filmu.

Designéři této stavebnice si dávali skutečně záležet na drobných detailech. Nechybí tak obrys basketbalisty, který Kevinovi posloužil při hraní stínového divadla, nebo krabice od oblíbené pizzy či televize, v níž běží gangsterka. Bandité pak mají několik variant obličejů včetně toho, který nese stopy popálení od žehličky.

Nejedná se o jediné rozšíření oblíbené franšízy. Nový film s názvem Home Sweet Home Alone uvede Disney Plus. Hlavní roli dětského rošťáka se v něm ujme Archie Yates, který sekundoval hlavnímu hrdinovi filmu Jojo Rabit.

Stavebnice Lego by měla být dostupná od prvního listopadu a její cena je 249 dolarů.

Zdroj: lego.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.