Foto použito se svolením společnosti Volkswagen.

Nová verze ikonického mikrobusu se stane autonomním taxíkem, Volkswagen spouští testovací program

Již několik let víme, že automobilka Volkswagen hodlá svůj ikonický mikrobus posunout do éry elektromobility. Za tu dobu jsme se dočkali několika verzí a posunů v návrzích a nyní se novinka poprvé podívá na silnice v rámci rozsáhlých testů. Ale spíše než návrat do bezstarostné éry hippies připomíná robokopa nebo terminátora. Nový mikrobus ID Buzz v testovací verzi bude totiž autonomním vozidlem s výbavou plnou high-end senzorů a výpočetní techniky.

Podle svých tvůrců by se mělo jednat o automobil určený pro komplexní komerční použití. Od roku 2025 by se měla v Německu rozběhnout síť autonomní dopravy zásilek i pasažérů a její výraznou část by měly obsluhovat právě nové automobily ID Buzz. Nyní probíhá příprava na silniční testy, pro něž byla vybrána oblast v Mnichově a okolí.

Dodávky používají hardware a software vyvinutý společností Argo AI, start-up v Pittsburghu, za nímž stojí Ford a VW. Obě automobilky vytvořily v roce 2019 „globální alianci“ za účelem vývoje elektrických a autonomních vozidel. Hlavním cílem obou subjektů bylo rozložení nákladů u náročných projektů.

Při svém vstupu do společnosti Argon investoval Volkswagen 2,6 miliardy dolarů, což v té době znamenalo navýšení kapitálu na 7 miliard dolarů. Od té doby cena společnosti narostla na 12,4 miliard dolarů. Argo působí v USA a pro testy používá upravené automobily Ford. V současnosti testuje čtvrtou generaci svých vozů v oblastech Miami, Austinu a Washingtonu DC, stejně jako v Pittsburghu, Detroitu a Kalifornii.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.