Nová verze operačního systému Android má přízvisko Pie, na telefonech Pixel se objeví už dnes

Společnost Google oznámila, že dokončila práce na nejnovější verzi svého operačního systému Android a začíná s jeho distribucí na chytré telefony Pixel. Nejnovější operační systém má pořadové číslo 9 a Google opět byl pojmenován po sladkosti. Po loňských sušenkách Oreo si tak uživatelé pochutnají na plněném koláči označovaném v angličtině jako Pie.

Mezi hlavní novinky, které nový systém přinese, patří funkce Digital Wellbeing, jež přinese uživateli větší přehled o využívání telefonu na různých úrovních (od telefonování, přes psaní emailů, až po sledování videa a surfování na internetu). Jejím hlavním cílem je upozornit uživatele na nadměrné používání telefonu v případě, že se to děje. Mimo jiné se objeví také nová ovládací gesta a další vylepšení uživatelského rozhraní. Po vzhledové stránce bude nejpatrnější změna v horní stavové liště, která bude pozměněna tak, aby fungovala se zářezy.

Některé z výše zmíněných funkcí budou v současnosti přístupné pouze v beta verzi a na jejich dolaďování budou vývojáři společnosti Google stále pracovat. Dá se předpokládat, že současné vydání na telefony Pixel je samo o sobě testem a plnohodnotné verze operačního systému a jeho šíření na další telefony se dočkáme až s vydáním třetí generace telefonů Pixel, které můžeme očekávat na podzim.

Podle slov Googlu přinese Android P řadu nových funkcí a možností nebude však znamenat žádnou revoluci. Některé z nových prvků ovládání bude také možné vypnout a zůstat u tradičního ovládacího schématu, na které jsou uživatelé operačního systému Google zvyklí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.