Nové aplikace testují možnosti Augmented Reality od Applu

Jednou z novinek, která se objevila v nedávno vydaném iOS 11 je vylepšená podpora rozšířené reality, označovaná anglickou zkratkou AR. Nejznámější aplikací, která starší verzi této funkce využívala, je hra Pokemon GO, ta fungovala na platformách Android i iOS. AR kombinuje reálné prostředí snímané fotoaparátem s prvky, které jsou tam umístěny programem. Díky vyššímu výkonu a pokročilejší umělé inteligenci dokáže nová AR mnohem více. Krátce po jejím vydání se pro ni začaly objevovat nové aplikace.

Jako jedna z prvních se nové možnosti rozhodla využít Ikea. Švédský nábytkářský gigant neudělal nic jiného, než to, že zdigitalizoval svůj katalog, a poskytl možnost vkládat jednotlivé kusy nábytku do konkrétního prostoru. Uživatele však brzy napadlo, že mnohem zábavnější než zkoušet, jak by se daný model pohovky vyjímal u nich v obýváku, je umístit jej doprostřed rušné křižovatky nebo do výtahu.

Aplikace navazuje na starší verzi, která však trpěla těžkopádným ovládáním a kvůli technickým omezením neposkytovala zdaleka tolik možností. Aplikace funguje na zařízeních iPhone 6S a vyšších a IPadu Pro.

Další aplikací, která využívá možnosti nové AR, je Pigeon Panic. Ta slouží především k relaxaci a zábavě. Její princip je jednoduchý, namíříte telefon k zemi a poklepáním na displej rozházíte virtuální pamlsky, ty přilákají virtuální holuby a vy máte půl minuty na to, abyste je rozehnali. Čím více holubů rozeženete, tím máte vyšší skóre. Podle mnoha uživatelů je tato hra překvapivě zábavná a návyková.

Aplikaci vyvinulo londýnské studio Combo, které zkoumá možnosti AR a zároveň s ní učí uživatele zacházet. Námět hry na rozhánění holubů je napadl jako něco, s čím má každý vlastní zkušenost. Hra je na App Store k dispozici zdarma.

Zdroj: theverge.com