Foto: se svolením Samsung

Nové chytré hodinky Galaxy Watch 5 vyjdou v srpnu, pochlubí se integrovaným teploměrem

Samsung Galaxy Watch 4 jsou považovány za jedny z nejlepších chytrých hodinek, které jsou na současném trhu k mání. Obliba mezi uživateli je mimo jiné dána také velmi kvalitními nástroji pro sledování zdraví a kondice. Nepřekvapí proto, že nástupce těchto hodinek je řadou uživatelů netrpělivě očekáván.

Podle serveru ETNews by se tito zájemci mohli již brzy dočkat. Tvrdí totiž, že společnost Samsung ještě letos začne s prodejem hodinek Galaxy Watch 5. Toto zařízení by mělo přinést také jednu zásadní novinku, a to kožní teploměr, který byl do hodinek nainstalován mimo jiné také kvůli pandemii covidu-19.

Ačkoli se na první pohled může zdát, že měření tělesné teploty pomocí nositelné elektroniky musí být snadné, není tomu tak. Do celého procesu totiž vstupují i vnější faktory, jakými je okolní teplota nebo teplo, které vzniká při cvičení. Samsung (a stejně tak třeba i Apple) proto přidání kožního teploměru do svých zařízení dlouho oddalovaly. Zdá se však, že Samsung zřejmě přišel s novou technologií, které uvedené problémy minimalizuje nebo zcela eliminuje. Je možné, že měření teploty pomocí Galaxy Watch 5 bude zajištěno pomocí infračerveného teploměru.

Zdá se také, že Samsung u chytrých hodinek neskončí. Stejnou technologii (tedy kožní teploměr) podle dostupných informací plánuje instalovat i do svých sluchátek Galaxy Buds. Podle všeho již byl dokončen prototyp sluchátek Galaxy Buds, která zjišťují tělesnou teplotu z ušních bubínků.

Datum vydání nových sluchátek zatím neznáme. Galaxy Watch 5 bychom se však měli dočkat v srpnu.

Zdroj: 9to5google.com