Foto: se svolením Eufy

Nové chytré kamery Eufy využívají umělou inteligenci k identifikaci osob i domácích mazlíčků

Nová bezdrátová bezpečnostní kamera EufyCam 3 společnosti Eufy přináší řadu nových funkcí. Těmi nejzajímavějšími je zvýšení rozlišení na 4K, přidání vestavěného solárního panelu a nový rozbočovač HomeBase 3, ke kterému se kamera bezdrátově připojuje. HomeBase 3 dokáže video zpracovat a poslat uživateli upozornění v případě, když spatří osobu, domácího mazlíčka nebo vozidlo. Díky funkci rozpoznávání obličeje navíc dokáže určit, zda jde o cizího člověka, nebo člena rodiny.

Další zajímavou funkcí je možnost rozšířit úložiště až na 16 TB pomocí slotu pro pevný disk. Společnost Eufy uvádí, že tato kapacita stačí na 60 let záznamu videa aktivovaného pohybem. Kromě toho trojkový model konečně nabídne i možnost nepřetržitého záznamu videa.

Bezpečnostní systém Edge tvoří základna HomeBase 3 a dvě kamery EufyCam 3 (tato sestava vyjde na 594,99 dolarů; set se čtyřmi kamerami stojí 799,99 dolarů).

Kamera EufyCam 3 je první kamerou společnosti Eufy s rozlišením 4K; má objektiv s clonou 1,4 F, barevné noční vidění a vestavěný reflektor. Baterie s kapacitou 13 400 mAh by měla zajistit až roční výdrž, navíc integrovaný solární panel ji může udržet v provozu déle, pokud na ni bude svítit několik hodin denně sluneční světlo. Systém lze integrovat s aplikacemi Amazon Alexa a Google Home, ale prozatím není k dispozici kompatibilita s Apple Home.

„Většina současných domácích bezpečnostních systémů jsou digitální videorekordéry spouštěné pohybem, které vytvářejí řadu falešných poplachů a obrovské množství zbytečných videodat,“ řekl Frank Zhu, generální ředitel společnosti Eufy. „Náš nový bezpečnostní systém Edge řeší oba problémy a zároveň zachovává náš závazek k ochraně soukromí. Naši zákazníci navíc neplatí žádné předplatné za ukládání nebo přístup ke svým datům.“

Bezpečnostní systém Edge je již k dostání v USA, Velké Británii, Německu a Austrálii. Později se rozšíří i do dalších zemí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.