Foto: se svolením Rakuten

Nové čtečky Kobo míří na trh, poprvé nabídnou barevný displej

Společnost Rakuten představila trojici nových čteček Kobo, včetně prvních dvou s barevnými displeji. Ve středu společnost odhalila modely Kobo Libra Colour za 220 dolarů (v přepočtu asi 5 100 korun) a Clara Colour za 150 dolarů (cca 3 500 korun) spolu s černobílým modelem Clara BW za 130 dolarů (zhruba 3 000 korun). Uvedeny na trh budou 30. dubna.

Kobo Libra Colour má sedmipalcový displej E Ink Kaleido 3, který nabídne znatelné zlepšení díky 16 úrovním stupňů šedi, 4 096 barvám a o 30 % lepší sytosti barev než technologie E Ink poslední generace. Libra Colour je jedinou z nových čteček Kobo s podporou stylusu pro psaní poznámek a zvýrazňování elektronických knih. Stylus Kobo Stylus 2 je ale potřeba si dokoupit zvlášť za 70 dolarů (asi 1 600 korun).

Novinka má zakřivený design s tlačítky pro otáčení stránek. Podporuje čtení na výšku i na šířku a nabízí 32GB úložiště (které pojme přibližně 24 000 elektronických knih nebo 150 audioknih). Rakuten uvádí, že jeho baterie vydrží na jedno nabití až 40 dní, což ale platí pro čtení po dobu 30 minut denně s předním světlem na 30 % jasu a vypnutým bezdrátovým připojením.

Šestipalcové čtečky Kobo Clara Colour a Clara BW upouštějí od tlačítek pro otáčení stránek a podpory stylusu ve prospěch dostupnější ceny. Model Clara BW se od poslední generace modelu Clara 2 liší rychlejším procesorem, větším úložištěm (16 GB) a nejnovější technologií displeje E Ink Carta 1300.

Rakuten uvádí, že Clara Colour a Clara BW vydrží na jedno nabití až 53 dní (opět při půlhodinovém čtení denně, jasu nastaveném na pouhých 10 % a vypnuté WiFi/Bluetooth).

Všechna tři zařízení disponují funkcí ComfortLightPro pro automatické nastavení modrého světla. Mají stupeň voděodolnosti IPX8, takže jsou vhodné pro čtení u bazénu nebo ve vaně. Čtečky využívají při výrobě recyklované plasty a plasty pocházející z oceánů a společnost Rakuten spolupracuje s iFixit pro opravy svépomocí. Ke všem třem novým zařízením si můžete zakoupit samostatné kryty (vyrobené z recyklovaných materiálů) se zabudovanými stojánky.

Nové čtečky již lze předobjednat u společnosti Rakuten Kobo.

Zdroj: engadget.com