Foto: se svolením Adobe

Nové funkce Adobe budou využívat umělou inteligenci

Společnost Adobe pracuje na nové funkci, která umožňuje vytvářet kompozice z více fotografií. Během ukázek nových experimentálních funkcí společnost předvedla projekt Clever Composites, který využívá umělou inteligenci a automatizaci k rychlému spojení dvou obrázků dohromady. Pokud chcete mít obrázek, na kterém stojíte před turistickým místem, jako je Eiffelova věž nebo Šikmá věž v Pise, museli byste nejprve svou podobiznu z fotografie vyříznout a upravit její okraje. Poté, co ji vložíte před požadované pozadí, musíte ještě upravit osvětlení, měřítko a barvu, aby  fotografie působila přirozeně. To vše zvládne aplikace Clever Composites sama.

Pomocí umělé inteligence dokáže aplikace rozpoznat objekty, které lze použít pro kompozice, a automaticky je vyříznout, upravit jejich barvu a velikost. Umělá inteligence může také automaticky generovat stíny objektu na základě osvětlení pozadí. 

Další pozoruhodným projektem je aplikace Blink. Ta vám může ušetřit drahocenný čas naopak při úpravách videa. Nástroj využívá umělou inteligenci k tomu, aby bylo možné videa prohledávat pomocí jejich přepisů, což vám umožní vyhledávat „konkrétní slova, objekty, zvuky nebo dokonce typy činností.” Po výběru části videa, kterou chcete použít, jeho AI automaticky vytvoří nový klip této části. Aplikace Blink je již ve fázi beta a pokud byste si ji chtěli vyzkoušet, můžete požádat o přístup na webových stránkách společnosti Adobe.

Společnost Adobe také představila řadu dalších funkcí a projektů, včetně projektu Artistic Scenes, který využívá AI k přeměně 2D uměleckých děl na 3D scény.

Zdroj: engadget.com