Nové iPhony mají problém s příjem Wi-Fi a rychlostí LTE

Na minulý pátek se těšili fanoušci produktů společnosti Apple v řadě zemí po celém světě, do obchodů totiž přišla nová generace telefonů iPhone, tedy modely XS a XS Max. Ti nejvytrvalejší z nedočkavců dokonce strávili celou noc před obchodem, aby byli mezi prvními a měli jistotu, že si nový telefon odnesou.

A jejich první reakce, sdílené na internetových fórech ukazují, kromě nadšení z nových možností a velkého výkonu i rozčarování z toho, že některé základní funkce nefungují tak dobře, jak by měly. Oba nově prodávané modely iPhone XS i iPhone XS Max mají problémy s příjmem signálu Wi-Fi i s rychlostí LTE. V porovnání se staršími modely je rychlost přijímaného internetu výrazně pomalejší, ačkoliv by to dle tvrzení Applu mělo být přesně naopak.

Nové iPhony měly mít i podle nezávislých testů serveru SpeedSmart výrazně rychlejší přístup k internetu, který zajišťuje mimo jiné i nová verze antény vedené v zádech telefonu. V praxi to však, jak se zdá neplatí.

Uživatelé začali okamžitě přemítat, co jejich problémy způsobuje. Jejich teorie se pohybují od problémů mobilních sítí, nikoliv telefonů samotných, až po závažné hardwarové chyby. Mnohým z nich přišel na mysl také skandál Antennagate z roku 2010, kdy konstrukce iPhonu 4 tlumila signál, který telefon přijímal. Vše skončilo soudním sporem, ve kterém vyhráli majitelé iPhonů. Někteří uživatelé si myslí, že problém může způsobovat změna výrobce modemu pro iPhony. Zatímco u starších iPhonů to byla společnost Qualcomm, nové telefony Applu mají modem vyrobený Intelem.

Mnohem pravděpodobnější variantou, než že problém způsobuje fatální hardwarová chyba, je však u nových iPhonů problém ovladačů, respektive systému telefonu. Ten by měl v nejbližších dnech získat první softwarový update, která by mohl celou situaci vyřešit. Apple se k celému problému zatím nevyjádřil.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.