Foto: Unsplash

Nové mapy Google ve vysokém rozlišení se objeví nejdřív v elektromobilech Volvo a Polestar

Společnost Google zavádí zcela novou verzi Map Google ve vysokém rozlišení. Tyto HD mapy budou poskytovat detailní informace, které dříve nebyly k dispozici, jako například značení jízdních pruhů, dopravní značky a dopravní překážky.

Prvními vozy, které nové HD mapy dostanou, budou Volvo EX90, nová vlajková loď švédské automobilky s elektrickým pohonem, která má být uvedena na trh koncem tohoto roku, a Polestar 3, první SUV značky Volvo s výkonným motorem. Modely Volvo EX90 a Polestar 3 budou mít stejnou platformu – Volvo Scalable Product Architecture (SPA2), a oba budou používat Android Automotive, což je nativní operační systém společnosti Google pro automobily. Údaje poskytované novými mapami jsou v kombinaci se vstupy ze senzorů vozidla, jako jsou kamery, radary a lidary, zpracovány výpočetním systémem Nvidia v každém vozidle.

Společnosti Volvo a Polestar rovněž zavádějí možnost vzdáleně využít domácí chytrá zařízení Google. Majitelé tak mohou například požádat Asistenta Google, aby z pohodlí domova zkontroloval stav baterie jejich vozidla nebo zahřál vůz. Funkce je prozatím dostupná v USA, v průběhu roku se rozšíří i na další trhy.

Společnost Google neposkytla žádné podrobnosti o tom, jakým způsobem vytváří své HD mapy, pouze uvedla, že tato funkce bude k dispozici pouze výrobcům automobilů, kteří využívají služby Google Automotive Services.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.