Foto: Unsplash

Nové nástroje služby Gmail usnadňují sjednání schůzky

Stále se nezdá být jednoduché domluvit si s někým schůzku přes e-mail, a to ať už se bude konat osobně, nebo online. Obvykle to vyžaduje použití systému třetí strany (např. Calendly) nebo posílání náhodných časů tam a zpět, dokud se na čase všichni neshodnou. Nuže, Google se pokouší integrovat jednodušší systém do služby Gmail přidáním ikony kalendáře přímo do panelu nástrojů odchozí zprávy v dolní části okna s rozepsanou zprávou.

Po kliknutí na kalendář se zobrazí dvě možnosti: „Nabídnout časy, kdy máte volno” a „Vytvořit událost”. První funkce je zcela nová a umožňuje vybrat a sdílet konkrétní časy, kdy jste k dispozici. Po kliknutí na tuto možnost se otevře kalendář na pravé straně, aniž byste museli opustit rozepsanou zprávu. Můžete pak označit konkrétní časy a dny, které vám vyhovují, a odeslat je přímo ve zprávě. Příjemce si může jeden z nich okamžite v přijatém emailu vybrat a následně oba obdržíte pozvánku do kalendáře.

Další (byť menší) změnou, která se hodí pro organizaci schůzek, je nové umístění možnosti vytvoření události. Tu nyní naleznete přímo na hlavním panelu nástrojů, zatímco předtím bylo potřeba vybrat takovou možnost v nabídce se třemi tečkami vpravo nahoře. Vytvořením události při psaní zprávy se automaticky vyplní údaje příjemce a v těle e-mailu se vygeneruje shrnutí události.

Společnost Google aktualizace kalendáře zavede do první poloviny srpna. Zpočátku budete moci funkci „Nabídnout časy, kdy máte volno” využívat pouze pro svůj primární kalendář.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.