Zdroj: twitter.com

Nové opatření proti cheaterům v Call of Duty: Warzone je vysoce účinné, stěžují si na ně dokonce na svých cheaterských fórech

Přestože hra Call of Duty: Warzone byla vydána zhruba před dvěma měsíci, získala si již řadu věrných příznivců a fanoušků. Bohužel podobně jako u jiných online her jedinečný zážitek hráčům začali v posledních týdnech kazit cheateři. Situace byla přitom nakolik neúnosná, že mnozí hráči na PS4 a Xbox One museli vypnout Cross-Play.

Společnost Infinity Ward také nedávno přiznala, že zabanovala již přes 700 000 cheaterských účtů. Vzhledem k tomu, že je hra zdarma, však problém i nadále pokračoval (podvodníci si jednoduše neustále zakládali nové účty). Společnost proto musela proti těmto nečestným hráčům rázně zakročit a minulý týden přišla s novou strategií. Její opatření se přitom ukázala být vysoce efektivní, což dosvědčuje i skutečnost, že sami cheateři si na nejrůznějších společných fórech začali na novinku stěžovat.

Tímto účinným krokem bylo zavedení dvoufázového ověření pro PC hráče. Pokud se hráč nyní bude chtít přihlásit do hry pomocí účtu zdarma, bude muset vložit svoje telefonní číslo, na které mu bude následně odeslán kód, po jehož vložení je teprve možné se přihlásit. Cheaterům se tak výrazně zkomplikují jejich nekalé praktiky, jelikož je daleko obtížnější sehnat nové telefonní číslo pro nový účet než novou e-mailovou adresu (což stačilo dříve).

Přestože lze očekávat, že i v tomto případě se určitě najdou hackeři, kteří dvoufázové ověření budou schopni obejít, prozatím se zdá, že novinka na nejrůznějších cheaterských fórech vyvolává spíše velkou vlnu rozhořčení a nesouhlasu. Poctiví hráči si však mohou (alespoň na chvíli) oddechnout a vychutnat si tento jedinečný battle royale naplno.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.