Foto: se svolením Spotify

Nové partnerství Stravy a Spotify umožní ovládání hudby přímo z fitness aplikace

Společnost Strava oznámila partnerství se službou Spotify, které umožní integrovat ovládání poslechu hudby přímo do její aplikace. Dosud bylo nezbytné, pokud jste sledovali data na svém fitness trackeru, přejít zvlášť do aplikace Spotify pro spuštění hudby – pravděpodobně to nebyl příliš velký problém, ale přesto to bylo časově náročnější.

Nyní, jakmile uživatel aplikace Strava potvrdí, že chce otevřít Spotify, objeví se pro něj v levém dolním rohu obrazovky záznamu malý widget. Po kliknutí na něj se nad mapou zobrazí vyskakovací okno s možnostmi pozastavení nebo přepnutí toho, co právě poslouchá.

Strava tvrdí, že má 100 milionů uživatelů po celém světě, ale vzhledem k tomu, že Spotify poslouchá 500 milionů lidí (a na trhu je mnoho konkurentů fitness trackerů), je tato integrace jasným znamením, že si Strava chce udržet a rozšířit své publikum. Mateo Ortega, viceprezident společnosti Strava pro partnerské společnosti, to zdůrazňuje: „Tato nová funkce dále upevňuje pozici Stravy jako přední fitness aplikace a ukazuje sílu globální komunity aktivních lidí na Stravě.”

Od 20. dubna Strava také přebírá kontrolu nad vytvářením playlistu „Workout” na Spotify. Na to, jak budou Stravou připravované playlisty vypadat, si budeme muset počkat. Mezitím, i když obě aplikace nabízejí placené možnosti, si můžete Spotify na Stravě vyzkoušet pomocí bezplatných verzí každé z nich.

Zdroj: engadget.com

https://newsroom.spotify.com/2023-04-12/spotify-strava-integration-stream-track-workout/
Foto: se svolením Spotify

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.