Foto: se svolením Lamborghini

Nové plně elektrické Lamborghini se inspirovalo vesmírnými loděmi

Automobilka Lamborghini odhalila na Monterey Car Week nové plně elektrické Lamborghini Lanzador, které se pyšní nejrůznějšími high-tech vychytávkami, přičemž jeho design je již na první pohled inspirován vesmírnými loděmi. Tento vůz typu grand tourer (GT) je vybaven bohatým infotainmentem a panelem nabízejícím široké možnosti nastavení.

Řidič má také okamžitý přístup k ovládání klimatizace a různým digitálním funkcím prostřednictvím integrované ovládací jednotky. Tato jednotka rovněž umožňuje přístup k řadě jízdních režimů prostřednictvím firemního řídicího systému ANIMA. K dispozici jsou dokonce i výsuvné displeje, díky nimž mohou cestující snadno zjistit informace o rychlosti, vzdálenosti, klimatizaci, zábavě a dalším.

Co se týče designu, řidič a spolujezdec sedí nízko nad zemí (tedy podobně jako v letadle), přičemž jsou odděleni středovou bariérou. Společnost uvádí, že interiér je až překvapivě prostorný, přestože výška střechy je přibližně 1,5 metru. Zadní prostor lze využít k uložení zavazadel a další úložný prostor se nachází také pod přední kapotou.

Lanzador nabízí výkonné elektromotory na každé nápravě se špičkovým výkonem přes jeden megawatt. Na zadní nápravě je pohon všech kol s e-torque pro lepší průjezd zatáčkami. Lamborghini uvádí, že to vše je poháněno vysoce výkonnou baterií nové generace a zajišťuje dlouhý dojezd, ale skutečný dojezd na jedno nabití bohužel neoznámilo. Společnost také uvádí, že aerodynamický design vozu by měl zvýšit reálný dojezd.

Ačkoli se jedná o čistě koncepční vůz, Lamborghini tvrdí, že Lanzador není pouhým rozmarem designérů a inženýrů, ale nabízí pohled na to, jak pravděpodobně budou vypadat vozy, které se začnou vyrábět v roce 2028.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.