Foto: Wikimedia

Nové stránky Steve Jobs Archive oslavují život a dílo zakladatele Applu

Přátelé a rodina zakladatele společnosti Apple Steva Jobse zprovoznili webové stránky Steve Jobs Archive, které oslavují tohoto technologického titána. Archiv můžete navštívit na adrese stevejobsarchive.com.

V současné době jde pouze o velmi jednoduché stránky – v horní části najdete poetický e-mail, který Jobs poslal sám sobě v roce 2010 a ve kterém píše o své naprosté závislosti a zároveň o obdivu k lidstvu. Níže si můžete přečíst několik pozoruhodných Jobsových citátů, včetně některých pocházejících z jeho slavného projevu na půdě Stanfordské univerzity v roce 2005. Citáty jsou proloženy také videoklipy a zvukovými nahrávkami dalších Jobsových projevů. Na samotném konci poté najdete krátký popis „O nás“.

„S úctou k minulosti a nadšením pro budoucnost nabízí Archiv Steva Jobse lidem nástroje a příležitosti, aby sami přispěli k tomuto odkazu,“ píše se na stránkách. „Vytváříme programy, stipendia, sbírky a partnerství, které odrážejí Stevovy hodnoty a udržují jeho nadšení pro inovace stále živé.“ V tiskové zprávě se také uvádí, že archiv bude fungovat jako sbírka historických materiálů týkajících se zakladatele Applu, z nichž některé dosud nebyly nikdy zveřejněny. Půjde tedy o jedinečné místo pro všechny, kteří se o život a dílo Steva Jobse zajímají.

Celý projekt na středeční konferenci Code společnosti Vox Media představila Jobsova bývalá manželka Laurene Powell Jobs. U této příležitosti dodala, že webové stránky jsou mnohem více o myšlenkách než o artefaktech.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.