Nové telefony Applu chystané na příští rok budou mít údajně 62x rychlejší internet

Podle známého analytika Ming Chi-Kua ze společnosti KGI Securities by mohly mít telefony Applu chystané na rok 2018 až 62x rychlejší internet. Přesněji řečeno, možná budou podporovat rychlost downloadu až 1 GB/s.

Podle analytika dorazí telefony s několika vylepšeními v oblasti antény, které umožní dosažení podstatně vyšších internetových rychlostí, ať již v oblasti uploadu, tak downloadu. Jedním z těchto upgradů má být i spoj s pružnými obvody z tekutého krystalového polymeru, jenž prý znatelně zlepší bezdrátový příjem. Jak píše web mashable.com, telefony by mohly disponovat čtyřmi anténami (4×4 MIMO), jež zvýší propustnost dat a rychlost downloadu. Dnešní iPhone X a modely 8 a 8 Plus mají k dispozici pouze dvě antény (2×2 MIMO).

Čtyři antény by podle webu měly zásadní dopad na rychlost a také spolehlivost internetového připojení. Teoreticky by to tedy mohlo znamenat rychlost downloadu 1 GB/s a např. dvouhodinový film by se stáhl za pouhých 15 sekund. Takových rychlostí by bylo pochopitelně možné dosáhnout jen ve špičce a běžná rychlost by byla mnohem menší. Pro srovnání: zákazníci operátora T-Mobile v New Yorku mohou dnes stahovat data průměrnou rychlostí 30–50 MB/s.

Jak web s odvoláním na server opensignal.com upozorňuje, dvě nejrychlejší americké LTE sítě dosahují průměrných rychlostí downloadu pouze 16,9 a 16,7 MB/s. Pokud by byly Kuovy informace správné, Apple by v tomto směru dohnal některé „androidí“ smartphony, které podporují gigabytovou rychlost v rámci LTE sítí již z dřívějška, přestože ji operátoři ještě „neodemkli“. Jedním z takových zařízení je např. špičkový Galaxy S8 od Samsungu.

 

Zdroj: mashable.com