Nové vydání hry Doom potěší řadou užitečných doplňků, kromě jiného snímkovou frekvencí 60 FPS

Společnost Bethesda přichází s novým vydáním Final Doom, které hráčům nabídne řadu skvělých vylepšení. Tento počin má za cíl postavit oblíbenou herní sérii z roku 1996 na úroveň současných herních titulů, a dokonce je v některých ohledech překonat.

Společnost Id Software vyvinula aktualizace, které mimo jiné umožňují podporu řady doplňků (a to dokonce i na smartphonech). Neznamená to ale, že si uživatelé budou moci zahrát na herní konzoli jakýkoli starý herní titul s koncovkou WAD. Tyto soubory by každopádně bylo být možné spustit na zařízeních s Androidem a na PC.

Společnost uvedla, že počáteční výběr zahrnuje obě rozšíření Final Doom: The Plutonia Experiment, TNT: Evilution, a kromě toho i další rozšíření této kultovní hry, a to konkrétně No Rest for the Living a John Romero’s Sigil. Ostatní epizody by měly následovat.

Většina chystaných doplňků ale bude omezena pouze pro konkrétní hru, pro niž jsou vyvíjeny (série Doom je v tomto ohledu výjimkou). Každopádně vývojáři pracují také na umožnění přehrávání souborů MegaWAD nebo přehrávání formátu MIDI v reálném čase tak, aby zachovali původní hudbu.

Skvělou novinkou je také několik vylepšení, které posouvají oba zmiňované tituly Final Doom na zcela jinou úroveň. Místo dřívější snímkové frekvence 35 FPS totiž na všech herních platformách poběží rychlostí 60 snímků za sekundu. Mezi další vítané změny patří možnost nastavení poměru stran (a to i na původní formát 4:3), volba rychlého uložení nebo nahrání poslední pozice, výběr úrovně z menu, a pokud hrajete na zařízení s gamepadem, uvítáte také urychlený výběr zbraně.

Celý počin rozhodně zaslouží pochvalu, jelikož se snaží maximálně zachovat původní atmosféru hry Doom, ale zároveň přichází s řadou novinek, které mohou nalákat i milovníky moderních herních titulů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.