Foto: se svolením Ring

Nové zařízení pro domácí mazlíčky od společnosti Ring je QR kód na visačce

Společnost Ring od Amazonu, která je známá především díky svým domovním kamerám a podobným technologiím pro spotřebitele, se nyní přesouvá od lidí k našim chlupatým přátelům. Společnost oznámila, že nové zařízení Ring Pet Tag pomůže najít ztracené domácí mazlíčky. Ring Pet Tag se připevňuje na obojek a umožňuje přístup k množství digitálních informací o zvířeti, pokud se zatoulá.

Funguje to následovně. Pokud narazíte na ztracené zvíře s visačkou Ring Pet Tag, otočte ji dozadu a naskenujte QR kód, abyste zjistili, komu zvíře patří, kde žije, telefonní číslo majitele a příslušné zdravotní informace o zvířeti (např. potřebné léky) apod. Prostřednictvím aplikace můžete dokonce kontaktovat majitele a navázat s ním konverzaci. To vše samozřejmě zahrnuje přemlouvání vyděšeného psa nebo kočky, aby vám umožnili přístup ke QR kódu, což by mohlo být problematické.

Zařízení je to zajímavé, ale zároveň stojí za zmínku, co neobsahuje. Nemá totiž GPS, takže není možné lokalizovat ztraceného mazlíčka. Přívěsek rovněž postrádá kameru, která je poměrně běžnou funkcí u podobných zařízení pro domácí zvířata. V podstatě se jedná o QR kód na visačce, který poskytuje obdobný druh informací, jaké by mohly být jednoduše napsány na obojku, ačkoli většina obojků nemá samozřejmě dostatečný prostor pro detailní popis požadavků na léky a další údaje. Ring Pet Tag je tedy užitečný především proto, že můžete mít jednoduše všechny informace na jednom místě”.

Jednoduchému zařízení odpovídá i cena. Ring Pet Tag stojí pouze necelých 230 korun (10 dolarů), což není o mnoho více než standardní analogová visačka bez snímatelného QR kódu. Předobjednávky začínají dnes prostřednictvím společností Amazon a Ring, dodávky budou zahájeny 4. října.

Zdroj: engadget.com