Foto: Unspash

Noví uživatelé X budou muset za používání platformy platit

Po týdnech spekulací společnost X potvrdila, že zpoplatní nové uživatele. Nové předplatné s názvem Not a Bot v současné době testuje na Novém Zélandu a Filipínách. Toto předplatné vyžaduje, aby noví uživatelé zaplatili ekvivalent 1 dolaru ročně, aby mohli platformu používat.

„Od 17. října 2023 jsme začali testovat Not A Bot, nové předplatné pro nové uživatele ve dvou zemích,“ uvedla společnost X. „Tato novinka je testována s cílem posílit naše již tak značné úsilí o omezení spamu, manipulace s naší platformou a aktivity botů.“

V rámci nového předplatného budou noví uživatelé  povinni ověřit své telefonní číslo a zaplatit poplatek ve výši 1 dolaru, pokud budou chtít používat základní funkce, jako jsou tweety, retweety, záložky a lajky. Ti, kteří nezaplatí, budou moci X používat pouze v režimu „pro čtení“.

Společnost zároveň zdůraznila, že poplatky se prozatím nebudou vztahovat na stávající uživatele. Testování této novinky podporuje spekulace o tom, že X má jednoho dne v plánu zpoplatnit všechny uživatele. Minulý měsíc Elon Musk v rámci rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem naznačil, že uvažuje o nějakém druhu povinného předplatného v rámci boje proti botům a spamu pro všechny uživatele.

Spekuluje se i o tom, že Musk měl ambice získat přístup k údajům o kreditních kartách, což by podpořilo jeho plán přinést bankovní a další finanční služby do X. Podle jeho životopisce Waltera Isaacsona je Muskova snaha o registraci předplatitelů úzce provázána s jeho snahou vytvořit „aplikaci pro všechno“, což podporuje i fakt, že Musk velmi agresivně reagoval na Apple, když se dozvěděl, že nesdílí údaje o kreditních kartách uživatelů, kteří se zaregistrují pomocí svých iPhonů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.