Foto: se svolením Sony

Novinka Sony Xperia 1 VI sází na perfektní fotoaparát

Společnost Sony bývala poměrně významným hráčem na poli chytrých telefonů, nicméně v průběhu času se do popředí dostaly jiné značky. Navzdory tomu společnost každoročně obnovuje svou řadu chytrých telefonů Xperia. Letošní právě oznámený model Xperia 1 VI přitom vypadá jako ideální zařízení pro amatérské i profesionální fotografy.

Šestá generace vlajkového smartphonu společnosti je napěchována celou řadou fotografických funkcí, tudíž by skutečně mohla odlákat uživatele od konkurenčních zařízení iPhone a Pixel. K dispozici je skutečný optický zoom, automatické zaostřování s podporou umělé inteligence a teleobjektiv pro pořizování makro snímků.

Na zadní straně najdeme tři fotoaparáty v podobě 24mm hlavního fotoaparátu se 48megapixelovým snímačem Sony Exmor T, 16mm ultrazoomem a výše zmíněným teleobjektivem s variabilním zoomem 85-170 mm. Ten poslední poskytuje 3,5násobné až 7,1násobné zvětšení ve srovnání s hlavním fotoaparátem.

Pokud jde o automatické zaostřování s podporou umělé inteligence, Sony se chlubí technologií, která dokáže rozpoznat polohu těla a hlavy člověka a zajistit dokonalé zaostření. Kamerový systém také podporuje natáčení videa v rozlišení 4K HDR při 120 snímcích za sekundu. Všechny tyto funkce fungují společně v rámci nové jednotné aplikace fotoaparátu Sony, takže lidé nemusí neustále přepínat mezi různými softwary.

Xperia 1 VI se může pochlubit nejnovějším čipsetem Snapdragon 8 Gen 3, 12 GB RAM a možností výběru mezi 256GB a 512GB úložištěm. Integrovaná baterie s kapacitou 5 000 mAh by podle Sony měla umožnit až dvoudenní používání, než bude vyžadovat nabití. Za tímto účelem zařízení podporuje 15W bezdrátové nabíjení i bezdrátové sdílení baterie s jinými zařízeními.

K dispozici je displej OLED, bohužel pouze s rozlišením 2220 x 1080. Snížil se i poměr stran, který se zmenšil na 19,5:9. Tento displej však nově nabízí variabilní obnovovací frekvenci v rozmezí 1 Hz až 120 Hz a ve srovnání s loňským modelem dokáže dosáhnout o 50 % vyššího maximálního jasu.

Xperia 1 VI bude v České republice k dispozici od poloviny června za doporučenou cenu 34 990 korun.

Zdroj: engadget.com