Foto: se svolením Google

Nový AI nástroj od Googlu umožňuje přidávat a měnit objekty na fotografiích

Google se snaží generativní umělou inteligenci integrovat do téměř všech svých produktů. To se nyní týká i aplikace pro úpravu fotografií v telefonu. Společnost představila experimentální nástroj Magic Editor v aplikaci Fotky Google, který dokáže fotografie nejen opravit, ale také přímo změnit a vytvořit takový snímek, jaký jste si přáli pořídit. Díky němu můžete přesouvat a měnit velikost objektů, roztahovat objekty, odstranit nechtěný popruh od tašky nebo dokonce nahradit zataženou oblohu slunečnější verzí.

Google uvedl, že Magic Editor bude k dispozici pro vybrané telefony Pixel ještě letos. Technologický gigant nicméně mírní nadšení a upozorňuje, že výstup může být chybný. Uvítá však zpětnou vazbu uživatelů, s jejíž pomocí bude nástroj dále vylepšovat.

Úprava obrázků na bázi umělé inteligence není společnosti Google cizí. Funkce Magic Eraser umožňuje odstranit nežádoucí objekty, zatímco funkce Photo Unblur doostřuje roztřesené snímky. Magic Editor však jde ještě o krok dál. Tato technologie přidává obsah, který tam nikdy nebyl.

Nový doplněk může být užitečný pro záchranu fotografií, které by jinak byly nepoužitelné. Zároveň však rozšiřuje seznam etických otázek, které generativní umělou inteligenci provázejí. Magic Editor totiž umožní poměrně snadno prezentovat verze událostí, které se nikdy nestaly. O to těžší poté bude věřit pravosti fotografií na sociálních sítích a v dalších médiích.

Zdroj: engadget.com