Foto: se svolením Valve

Nový Counter-Strike je na spadnutí, údajně by se měl objevit již tento měsíc

Více než deset let po vydání taktické střílečky Counter-Strike: Global Offensive by se hráči údajně měli dočkat pokračování. Beta verze by navíc mohla dorazit již koncem tohoto měsíce. Tato informace pochází od esportového novináře Richarda Lewise, podle něhož společnost Valve už nějakou dobu pracuje na pokračování CS:GO a tato hra je podle něj nyní téměř připravena na vydání.

Podle Lewise studio nedávno uspořádalo tajný playtest této oblíbené střílečky z pohledu první osoby, kterého se zúčastnila skupina profesionálních hráčů. Zdá se také, že společnost Valve plánuje zahájit beta testování hry v rámci širší komunity Counter-Strike nejpozději 1. dubna. „Velkou prioritou je dostat ji ven a pak ji zdokonalit, opravit případné chyby a vyšvihnout ji na úroveň, kterou lidé od CS očekávají,“ řekl Lewisovi jeden z jeho zdrojů.

Co se týče vylepšení, nový Counter-Strike bude údajně obsahovat lepší grafiku díky přechodu na Source 2, nejnovější verzi interního herního enginu společnosti Valve. Lewis navíc tvrdí, že hra bude podporovat tzv. 128-tick servery, což je funkce, která by nový CS dostala na úroveň Valorantu a snížila latenci. Valve prý také výrazně vylepšilo matchmaking, díky čemuž by hráčská komunita měla být méně závislá na službách třetích stran (jako je například FACEIT).

Zvěsti naznačující, že nová hra Counter-Strike je za rohem, se šíří již několik let, nicméně nejnovější zpráva by skutečně mohla být pravdivá. Zaprvé je Lewis velmi důvěryhodný zdroj a zadruhé několik fanoušků CS:GO začátkem měsíce našlo důkaz, že ovladače grafických procesorů Nvidia obsahují od února odkazy na csgo2.exe a cs2.exe.

Zdroj: engadget.com