Foto: Beeline

Nový cyklistický počítač od Beeline umožňuje volit mezi rychlou, klidnou a vyváženou cestou

Původní cyklopočítač Velo od společnosti Beeline byl inovativní díky svému jednoduchému rozhraní a navádění pomocí jedné šipky. Společnost nyní uvedla na trh nový model Velo 2, který přináší řadu nových funkcí, jako je větší obrazovka, zcela nové rozhraní a plánovač tras.

Velo 2 má nový větší TFT LCD displej o rozměrech 32 mm s rozlišením 200×200. Místo původního řemínku používá univerzální držák se zámkem a je vodotěsný a nárazuvzdorný. Baterie se nabíjí přes port USB-C a vydrží až 10 hodin. Cyklopočítač můžete ovládat (i v rukavicích) pomocí mechanismu umístěného na vršku zařízení.

Zatímco původní model Velo fungoval spíše jako kompas než jako běžná GPS, nový model má zcela nové rozhraní turn-by-turn, které se podobá spíše head-up displeji vozidla. Chcete-li jej používat, stačí zadat cíl cesty do aplikace Beeline a zobrazí se tři možnosti: rychlá trasa, klidná trasa nebo vyvážená trasa. Poté se během cesty na displeji zobrazují pokyny k odbočení, podrobnosti o silnici a směr k cíli.

Velo 2 nabízí i další režimy zobrazení rychlosti, počítadla kilometrů, hodin a předpokládaného času příjezdu. Cyklopočítač také uchovává statistiky vašich jízd, takže si můžete prohlédnout průměrnou rychlost a další podrobnosti. Společnost Beeline také shromažďuje údaje a hodnocení od dalších cyklistů, aby našla nejlepší možné trasy, a zároveň nabízí celosvětové mapové podklady a navigaci prostřednictvím OpenStreetMap.

Zdroj: www.engadget.com