Foto: se svolením Human Horizons

Nový elektromobil čínské společnosti Human Horizons bude vybaven robotickou rukou a světelnou clonou

Čínský výrobce elektromobilů Human Horizons (dále HH) ve středu představil svůj druhý model elektrovozu s názvem GT HiPhi Z. Tento čtyřdveřový sedan typu grand touring je nabitý vychytávkami a inteligentními systémy včetně unikátního vysokorychlostního robotického ramene, které se podle HH „dokáže pohybovat na místě tam a zpět za méně než sekundu a vyznačuje se přesností ovládání až 0,001 mm.“

HiPhi Z má ocelovo-hliníkovou konstrukci a také „první světelnou clonu Star-Ring ISD na světě.“ Jedná se o řadu více než 4000 LED diod, které „interagují s cestujícími, řidiči a okolním světem.“ Navíc ve dveřích zabudované senzory UWB umožní „automatickou detekci osob, klíčů i jiných vozidel, což má za následek inteligentní nastavení otevírání dveří z hlediska rychlosti i úhlu.“

Vozidlo je vybaveno vysoce výkonnou baterií o kapacitě 120 kWh, která podle HH dosáhne rychlosti z nuly na sto za 3,8 sekund a zároveň nabízí dojezd přes 700 km na plné nabití.

Interiér má „ultrafuturistické digitální uspořádání připomínající vesmírnou loď,“ uvádí společnost, a zabudovaného palubního společníka s umělou inteligencí, který dokáže upravit prakticky každý aspekt zážitku z jízdy. Cestující si mohou nadiktovat své požadavky pro osvětlení, zvuk, dokonce i vůni vozidla a další.

Společnost očekává, že se HiPhi Z bude prodávat za 89 až 129 tisíc amerických dolarů, tedy zhruba  Oficiální datum uvedení na trh oznámí Human Horizon na srpnovém autosalonu v Čcheng-tu.

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.