Foto: se svolením Saul Zaentz

Nový film Pán prstenů: Hon na Gluma se v kinech objeví v roce 2026

Pokud patříte mezi skalní fanoušky filmové série Lord of the Rings, máme pro vás skvělou zprávu. Společnost Warner Bros. Discovery totiž právě oznámila, že chystá nový film ze série Pána prstenů.

Film se předběžně jmenuje Lord of the Rings: The Hunt for Gollum (Pán prstenů: Hon na Gluma) a režíruje ho Andy Serkis, kterého si možná pamatujete díky jeho perfektnímu ztvárnění role Gluma v předchozích Jacksonových filmech. Serkis dříve působil jako režisér druhého dílu Hobita a režíroval také film Venom 2: Carnage přichází. Dobrou zprávou také je, že Peter Jackson se spolu s Fran Walshovou a Philippy Boyensovou opět podílí na produkci.

Vzhledem k pracovnímu názvu filmu nepřekvapí, že Serkis se opět objeví v roli titulního Gluma. Co se týče příběhu, zatím nemáme žádné oficiální informace, ale název naznačuje, že se děj bude odehrávat mezi událostmi Hobita a Pána prstenů, kdy Gandalf a Aragorn pátrají po Glumovi ve Středozemi a snaží se zjistit více o prstenu, který vlastnil Bilbo a poté Frodo. Je zajímavé, že vzhledem k touze Hollywoodu po obsahu podle populárních franšíz, nedošlo k natočení tohoto příběhu již dříve.

Ještě předtím, než dorazí Hon na Gluma, se dočkáme dalšího zajímavého projektu: filmu ve stylu anime s názvem Válka Rohirrimů. Tento film dorazí letos v prosinci a bude se týkat událostí v Rohanu několik set let před Pánem prstenů.

Zdroj: engadget.com