Nový gadget od HTC umožňuje vzít si do virtuálního světa libovolný předmět

V jednoduchosti je někdy síla. Asi tak by se dal v krátkosti charakterizovat nový šikovný přídavek do systému virtuální reality HTC Vive VR s názvem VR tracker. Jeho funkce je jednoduchá, umožní přenést si do virtuální reality libovolný předmět.

Zařízení je bezdrátové a je připojené přímo do systému brýlí, které jeho signál dále zpracovávají. Sledovač může být také připojen ke speciálnímu VR fotoaparátu a lze prostřednictvím něj snímat videa ve VR, to může být vítaným osvěžením zážitkových expedic ve VR.

Výhodou VR Trackeru je jeho malá velikost, snadná přenosnost a lehkost. Díky ní je možné sledovače připnout například k tenisové raketě nebo k maketě pistole a potom je nastavit pro použití v oblíbených hrách.

„VR Tracker otevírá zcela nové možnosti, které bude možné využít ke sledování různých částí těla nebo nových periferií, a to obohacuje zkušenosti VR na platformě Vive,“ řekl na adresu nového zařízení Daniel O’Brien, generální ředitel pobočky Vive v USA.

V současnosti existuje celá řada aplikací a hardwaru třetích stran, které dokáží s VR trackery spolupracovat. Jako první by měla být dostupná pistolka Hyper Blaster, kterou budou moci hráči využít v zatím podporovaných pěti akčních hrách nebo třeba v oblíbené hře Kachní sezóna. Pro sport bude jako první dostupná speciální tenisová raketa. Ta zatím spolupracuje s šesti sportovními tituly a dalších pět se chystá do konce roku.

Jednotlivé trackery bude také možné umístit třeba na nohy nebo ruce pro taneční nebo kondiční hry. Díky tomu bude možné ve virtuální realitě sledovat celé tělo. Raketa i pistole stojí každá 150 dolarů, samostatné trackery potom 99, 99 dolarů jeden. Celý projekt vypadá jako velmi zajímavý nápad, uvidíme, jak se chytne u vývojářů a hlavně u fanoušků VR.

theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.