Nový herní minipočítač UFO nabídne PC hráčům skvělou ergonomii Nintenda Switch

Alienware se na veletrhu CES 2020 pochlubila s herním minipočítačem UFO, který se svojí podobou nápadně blíží oblíbené herní konzoli Nintendo Switch. Jedná se však o plnohodnotný herní počítač se systémem Windows 10, který – podobně jako jeho předloha od Nintenda – umožňuje zapojení do samostatného držáku (a tedy vytvoření provizorního gamepadu) a disponuje také výklopným stojánkem. Výhodou jsou také dva USB-C porty (na horní i dolní části zařízení), které slouží jak k nabíjení, tak i k připojení externího monitoru, myši nebo klávesnice. UFO lze proto použít i jako běžný počítač.

Celé zařízení je ale robustnější než Nintendo Switch a také rozložení ovládacích prvků je odlišné. UFO totiž vsadilo na stejné rozložení analogových páček a části shoulder tlačítek, jaké můžeme znát z konzole Xbox od Microsoftu.

Displej má úhlopříčku o velikosti osm palců a rozlišení 1900 x 1200p. To je ale prozatím vše, co o technické stránce nového herního zařízení Alienware prozradila. Není tedy zřejmé, zda je zařízení poháněno čipovou sadou od Intelu nebo od AMD. Podobně není jasné, jakým grafickým výkonem, výdrží nebo velikostí interního úložiště se bude moci UFO pochlubit.

Také není zřejmé, jaké herní tituly si budou moci uživatelé na tomto zařízení zahrát. Novináři, kteří měli možnost UFO prozatím vyzkoušet, vybírali z poměrně pestré škály, v jejímž rámci se nacházely tituly jako Mortal Combat 11, World War Z, F1 2019 nebo Rocket League. Z dosavadně zveřejněných fotografií můžeme usuzovat také na podporované hry Pro Evolution Soccer, Cuphead, Warhammer: Vermintide 2 či Fortnite.

Ohlasy redaktorů serveru The Verge jsou přitom vesměs pozitivní, což je dobrou správou pro všechny nadšené hráče. Tento přenosný herní počítač by navíc mohl nabídnout stejnou sestavu her, jaká je dostupná pro běžné herní notebooky nebo počítače.

Přestože jde o zajímavý koncept, je třeba mít na paměti, že jde stále spíše o prototyp, než o finální produkt připravený zamířit na globální trh.

Zdroje: theverge.com, vortex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.