Foto: ASUS

Nový herní telefon Asus ROG Phone 5 nabídne neuvěřitelných 18 GB RAM

O tom, že nový herní telefon Asus ROG Phone 5 bude patřit mezi výjimečná zařízení, svědčí i skutečnost, že nabídne neuvěřitelných 18 GB operační paměti.

18GB DRAM čip LPDDR5 pochází od jihokorejského výrobce SK Hynix. Tato společnost uvedla, že rychlost nového čipu je (maximálně) 6400 Mb/s, což je přibližně o 20 procent více, než čeho byl schopen čip předchozí generace. Podle dostupných informací je tento nový čip již hromadně vyráběn a poprvé se objeví právě v telefonu ROG Phone 5. Jak SK Hynix podotýká, tato technologická novinka byla navržena pouze pro „prémiové smartphony, které jsou určeny pro mobilní hry, jež vyžadují vysoké rozlišení obrazu i vysoce kvalitní videa,“ což ROG Phone 5 rozhodně je.

Nový herní telefon bude představen již 10. března. Kromě mamutí hodnoty RAM se pochlubí také špičkovým čipsetem Snapdragon 888 a vysokou obnovovací frekvencí OLED displeje (konkrétní hodnotu však prozatím neznáme). Očekáváme také integrovanou technologii DOT Matrix a vrátit by se měly také oblíbené triggery.

Podle předchozích úniků již víme, že společnost Asus telefonu ROG Phone 5 ponechá 3,5 mm konektor pro sluchátka, chybět by neměla ani 6 000mAh baterie, která bude podporovat 64W rychlé kabelové nabíjení. Telefon poběží na Androidu 11 s některými doplňky od Asusu.

Co se týče číslování, pokud patříte mezi fanoušky herních telefonů této řady, jistě vás zarazí, proč Asus pokračuje číslovkou pět, když posledním zařízením byl ROG Phone 3? Vysvětlení je jednoduché – v některých asijských zemích je totiž číslovka čtyři považována za špatné znamení.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.