Foto: se svolením Sony

Nový menší PlayStation 5 nabízí odpojitelnou diskovou jednotku a stejný výkon

Společnost Sony oznámila nový model PlayStation 5, který se pravděpodobně bude neoficiálně nazývat PS5 Slim. Nový model má uvnitř stejný výkon, ale nabízí menší rozměry, odpojitelný disk a 1TB SSD. Odpojitelný disk nového modelu znamená, že si můžete koupit digitální edici a později si to rozmyslet, tedy v podstatě přidat disk jako modulární příslušenství za 80 dolarů.

„Abychom vyšli vstříc vyvíjejícím se potřebám hráčů, spolupracovaly naše týmy inženýrů a designérů na novém modelu, který poskytuje větší možnosti a flexibilitu,“ napsala společnost Sony na svém blogu. „Stejné technologické funkce, díky kterým je PS5 pro hráče tou nejlepší volbou, jsou zabaleny do menšího provedení spolu s připojitelnou jednotkou Ultra HD Blu-ray Disc a 1TB SSD diskem pro větší interní úložiště.“

Sony uvádí, že nový PS5 má o 30 % menší objem a jeho hmotnost je o 18 % a 24 % nižší než u původního modelu. Nový design využívá čtyři krycí panely (horní je lesklý, zatímco boky jsou matné). Oba modely nabízejí horizontální stojan, zatímco vertikální stojan, který je kompatibilní se všemi modely PS5, se bude prodávat samostatně za 30 dolarů.

Není ale překvapivé, že novinku pořídíte dráž než klasický PS5. Digitální edice stojí 450 dolarů a za model s mechanikou Ultra HD Blu-ray Disc zaplatíte 500 dolarů. Nové PS5 se začnou prodávat v listopadu v USA u vybraných prodejců a podle společnosti Sony se v následujících měsících rozšíří na všechny trhy do celého světa. Společnost také uvedla, že jakmile se klasický model PS5 vyprodá, bude jeho prodej ukončen.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.