Foto: Unsplash

Nový PlayStation VR2 umí nasimulovat zrychlený tep postavy, Sony slibuje pohlcující herní zážitek

Dnešním dnem začal letošní ročník největšího světového veletrhu spotřební elektroniky CES. Společnost Sony potěšila své fanoušky odhalením hned několika důležitých informací ohledně náhlavní soupravy pro virtuální realitu nové generace. Jmenovat se bude PlayStation VR2 a bude kompatibilní s PS5 a s novými ovladači VR2 Sense. Displej nabídne rozlišení 2000 x 2040 pixelů na oko, zorné pole 110 stupňů, bude schopen snímkovací frekvence 90 až 120 Hz a podpory 4K HDR.

Kromě toho je PS VR2 je vybaven funkcí inside-out tracking, což znamená, že disponuje několika zabudovanými kamerami, které sledují pohyby hlavy a ovladačů. Sony se také v rámci náhlavní soupravy pochlubila novou senzorickou funkcí nazvanou trochu krkolomně „headset feedback“. Ta slibuje ještě více pohlcující zážitek ze hry. Funkce totiž využívá vestavěný motor s vibracemi k simulaci herních událostí – může například napodobit pocit zvýšené tepové frekvence postavy, která se schovává před nepřítelem, nebo co nejpřesvědčivěji simulovat aktuální dění v blízkosti postavy (např. zrychlení vozu, předměty pohybující se v okolí apod.).

Mezi další funkce, které slibují podstatné vylepšení herního zážitku, patří 3D zvuk a sledování očí. Náhlavní souprava dokáže rozpoznat pohyb vašich očí, což vám umožní komunikovat s herním prostředím stejně jako s reálným světem. Co se týče ovladače PS VR2 Sense, nebudou chybět klíčové funkce ovladače DualSense, a to zejména haptická zpětná vazba či adaptivní triggery.

Sony však prozatím neuvedla, kdy se nové VR náhlavní soupravy dočkáme. Nicméně prozradila jednu z prvních her, která na platformu dorazí. Půjde o Horizon Call of the Mountain. Jedná se o hru, která byla vyvinuta speciálně pro tento nový kousek hardwaru, slibuje proto vynikající zážitek.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.