Foto: press.opera.com

Nový prohlížeč Opera One s integrovanou umělou inteligencí je už dostupný pro běžné uživatele

Nový prohlížeč Opera One je nyní už mimo režim předběžného přístupu a je volně přístupný pro běžné uživatele. Prohlížeč je dostupný pro Windows, Mac a Linux, stáhnout si jej můžete z webových stránek společnosti. Opera One obsahuje integrovanou umělou inteligenci nazvanou Aria, ke které máte přístup z postranního panelu. Ariu můžete začít používat také pomocí klávesové zkratky (CTRL a /). Umělá inteligence je ode dneška k dispozici také v prohlížeči Opera pro Android.

Umělá inteligence vzešla ze spolupráce Opery s tvůrcem ChatGPT, společností OpenAI. Aria se připojuje ke službě GPT a při hledání odpovědí na dotazy uživatelů může využít i informace z internetu. Kromě toho může Opera One generovat kontextové výzvy pro Ariu při kliknutí pravým tlačítkem myši nebo zvýraznění textu v prohlížeči.

Opera One má navíc zcela nový vzhled založený na principech modulárního designu. Prohlížeč se dokáže přizpůsobit potřebám uživatelů tím, že přenese do popředí pro uživatele klíčové funkce. “Příslušné moduly v rámci Opery One se budou automaticky přizpůsobovat na základě kontextu, což uživateli poskytne plynulejší a bezproblémovější prohlížení,” píše se v příspěvku na blogu.

Opera také doufá, že se jí podaří zpřehlednit záložky v prohlížeči pomocí nové funkce, kterou nazývá „ostrůvky karet“ (tab islands). Prohlížeč využívá kontextuální informace a je schopný seskupit karty, které spolu nějakým způsobem souvisí – například karty hotelů a tras, které si můžete prohlížet pro plán cesty, nebo všechny Google dokumenty, které máte otevřené pro pracovní projekt.

Zdroj: www.engadget.com