Foto použito se svolením Spaceperspective

Nový projekt nabízí cestu do vesmíru na palubě speciálního balónu, jedna cesta bude stát 125 000 dolarů

Zdá se že cesta do vesmíru je otevřená čím dál většímu množství lidí, začíná se formovat něco, co můžeme opravdu nazvat vesmírným turismem. Nejnovějším projektem v tomto odvětví je Space Perspective, společnost se sídlem na Floridě, která láká na cenově dostupné lety na okraj vesmíru pomocí unikátní technologie vesmírného balónu se zavěšenou gondolou.

Ta se jmenuje Neptun a nabízí výhled 360° kolem dokola a měl by být ideální k pořizování jedinečných snímků. Do výbavy tohoto zařízení patří sklopná sedadla, palubní koupelny, plně zásobený bar a samozřejmě Wi-Fi, takže cestující může posílat všem na zem zprávy o tom, jak se mu daří ve vesmíru.

Samotný balón by měl v plném rozpětí dosáhnout velikosti fotbalového stadionu. Na zemi však nebude nafouknutý úplně. Důvodem toho je nižší tlak ve velkých výškách, stejné množství plynu díky němu nabere na objemu a pokud by byl balón nafouklý příliš, mohl by prasknout. Samozřejmostí jsou také záložní padáky v případě, že by došlo k nepředvídaným událostem.

Jedna cesta na kraj vesmíru a zpět by měla trvat 6 hodina a je koncipována tak, aby cestující nemuseli absolvovat žádný speciální výcvik nebo vyšetření. Cena pro jednotlivce byla stanovena na 125 000 dolarů za jednu cestu. Hlásit se do projektu je možné už nyní, přičemž zájemce zaplatí 1000 dolarů za registraci. První lety by měly proběhnout v roce 2024 a balón by měl vylétat z Kennedyho vesmírného střediska.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.