Nový prototyp od Infiniti ukáže, jaké by to bylo jet klasický závod v elektromobilu

Minulý týden na internet unikl snímek nového připravovaného elektromobilu Nissan Leaf 2018, který by se dle konceptu Nissanu měl stát přímým protivníkem aut Tesla. Příliš velké nadšení ale na první pohled nevzbudil.

O mnohem větší rozruch se postaral model od luxusní divize Nissanu Infiniti. Ta se tento týden chystá předvést svůj elektro závoďák Infiniti Prototype 9. Jeho design je inspirovaný klasickými závodními auty ze čtyřicátých let, má dlouhé úzké tělo s šíře posazenými koly, obě nápravy jsou tuhé a kombinované s příčnou listovou pružinou. Na všech kolech jsou hydraulické kotoučové brzdy. Kabina řidiče má jedno místo a obsahuje jen to nejnutnější, volant, řadicí páku, otáčkoměr, tachometr a ukazatel spotřeby baterie.

Prototype 9 využívá upravený motor z připravovaného Nissanu Leaf 2018, má výkon 148 koní, točivý moment 236 liber a pohání zadní nápravu. Z nuly na sto by auto mělo zrychlit za šest vteřin a jeho maximální rychlost se pohybuje okolo 160 km/h. Slabinou vozu bude zřejmě jeho baterie, ta podle výrobce udrží auto v provozu jen 20 minut jízdy.

Na Prototypu 9 je zajímavá kombinace nového a starého. Ačkoli jeho motor patří k nejmodernějším ve své kategorii, ostatní výbava vozu je téměř dobová. Auto například nemá posilovač řízení a i jeho konstrukce má k dnešním autům daleko. Jako by se firma Infiniti chtěla vrátit do zlaté éry závodění ve čtyřicátých letech, kterou sama nikdy neprožila, neboť byla založena v roce 1989.

Alfonso Albaisa, viceprezident společnosti Infiniti, řekl, že vzhled modelu Prototyp 9 byl inspirován především fantazií. Jaké by to asi bylo objevit zapomenuté závodní auto, ukryté po celá desetiletí ve stodole kdesi na japonském venkově.

Oficiální přestavení vozu je plánováno v rámci charitativní akce Pebble Beach Concours d’Elegance 2017 v Kalifornii. Kdo by takové auto chtěl domů, má to bohužel marné, je totiž skutečně neprodejným prototypem, jak název napovídá. Je určeno pouze pro propagační a testovací účely samotného Nissanu.

 

Zdroj: theverge.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.