Foto: se svolením Qualcomm

Nový Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 bude debutovat v telefonech střední třídy

Společnost Qualcomm představila svou nejnovější čipovou sadu Snapdragon 7+ Gen 2, která bude od konce tohoto měsíce pohánět celou řadu telefonů střední třídy. Mezi značky, které se novým čipsetem pochlubí, patří Redmi a Realme.

Jak se dá očekávat, čipset není tak výkonný jako Snapdragon 8 Gen 2, nicméně oproti Snapdragonu 7 Gen 1 nabízí poměrně zásadní upgrade. Qualcomm uvedl, že novinka přinese zvýšení výkonu o více než 50 % s rychlostí až 2,91 GHz. Došlo také ke dvojnásobnému navýšení GPU a energetické účinnosti o 13 %.

I umělá inteligence doznala velkých změn. Výkon AI by měl být ve srovnání se Snapdragonem 7 Gen 1 dokonce více než dvojnásobný. A například AI Super Resolution prý dokáže zvýšit rozlišení herních vizuálů a fotografií z 1080p na 4K rozlišení.

Zajímavou herní funkcí je volumetrické vykreslování, které umožňuje realistické zobrazení mlhy či kouře. Součástí bude i funkce, která zajišťuje vyšší výkon a nižší spotřebu díky vykreslování obsahu, který je zaostřený, v plném rozlišení, zatímco na nižší rozlišení omezuje vykreslování pozadí. Kromě toho Snapdragon Sound s technologií Qualcomm aptX zajistí bezeztrátové streamování hudby a také herní zvuk bez zpoždění.

Čipová sada podporuje pořizování fotografií s rozlišením až 200 Mpx spolu se záznamem HDR videa s trojnásobnou expozicí ze dvou fotoaparátů současně. Díky podpoře 18bitového trojitého ISP by mohlo být snazší pořizovat lepší snímky při velmi slabém osvětlení. Qualcomm uvádí, že zařízení využívající Snapdragon 7+ Gen 2 mohou zachytit 30 snímků a nejlepší části z nich spojit do jediného snímku, díky čemuž lze získat jasnější, čistější a barevnější fotografie.

Co se týče konektivity, nechybí podpora dvou SIM karet 4G a 5G. Díky novému modemu X62 5 se navýší rychlost stahování dat v datové síti až na 4,4 Gb/s. Co se týče WiFi, Qualcomm tvrdí, že Snapdragon 7+ Gen 2 umožní stahování rychlostí až 3,6 Gb/s.

Zdroj: engadget.com