Zdroj: youtube.com

Nový smartphone LG Wing se dvěma displeji bude oficiálně představen již 14. září

Společnost LG oznámila, že 14. září představí svůj nový atypický telefon se dvěma displeji nazvaný Wing. Toto datum LG sdělilo pomocí krátkého videa na YouTube, z něhož je mimo to také částečně patrné, jak bude u nového telefonu řešen posuvný mechanismus přídavného displeje.

V podstatě se tak potvrdily dřívější zprávy, které naznačovaly, že druhá obrazovka bude umístěna za první, přičemž přidaný displej bude možné otočit o 90 stupňů tak, že obě obrazovky budou tvořit písmeno „T“. Na rozdíl od ostatních velkých výrobců, kteří sázejí na ohebné displeje, LG zvolilo zcela jinou strategii.

Přestože jde o zajímavé a inovativní řešení, zůstává otázkou, zda si mezi uživateli najde oblibu. Je přitom pravdou, že toto řešení má své nesporné výhody. Dva displeje, z nichž jeden je posuvný, umožňují pohodlné sledování širokoúhlého videa, zobrazení klávesnice anebo – jak ukázalo nedávné video – možnost využít hlavní displej pro navigaci a vedlejší například pro zobrazení ovládacích prvků hudebního přehrávače, pro přijímání hovorů apod., a to, aniž by tyto operace ovlivnily proces navigace. Což je při jízdě automobilem velmi praktické.

V tiskové zprávě společnost LG vysvětlila, že telefon Wing je součástí kategorie produktů, kterou nazývá „Explorer Project“ (tedy „Průzkumnický projekt“). Cílem tohoto projektu je přitom „přinést na mobilní trh tolik potřebnou zvědavost a vzrušení“. V podstatě jde tedy o něco jako experiment a zároveň samozřejmě také vyčlenění se vůči ostatním produktům na trhu.

Další informace se dozvíme již brzy. Jak jsme již zmínili v úvodu, LG telefon Wing představí 14. září v 16 SEČ.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.