Foto: se svolením SpaceX

Nový tarif Starlink Premium nabízí rychlost až 500 Mb/s, podobně vysoká je však i cena

Společnost SpaceX se pochlubila novým supervýkonným tarifem svého satelitního internetu – Starlink Premium. Tato novinka nabízí rychlosti mezi 150 a 500 Mb/s s latencí 20 až 40 milisekund (a to z původních 50 až 250 Mb/s se stejnou latencí). Zvýšila se také rychlost uploadu, a to z 10 až 20 Mb/s (u standardního tarifu) na 20 až 40 Mb/s u tarifu Premium.

Jde tedy o zhruba dvojnásobné zvýšení výkonu. Nicméně za tyto rychlosti si zájemci také pořádně připlatí – konkrétně až pětkrát více. Starlink Premium totiž bude stát 500 dolarů (tedy asi 10 tisíc) měsíčně oproti 99 dolarům měsíčně za standardní tarif. Mezi další nutné výdaje patří také 2 500 dolarů za anténu a další hardware oproti 499 dolarům, které stojí vybavení pro standardní tarif. Dopředu přitom bude nutné uhradit zálohu 500 dolarů na rezervaci antény Premium.

SpaceX nicméně uvedla, že vysoká cena nového tarifu je opodstatněná. Starlink Premium totiž bude lépe fungovat také v „extrémních povětrnostních podmínkách“ a zákazníci dostanou VIP podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Velmi pravděpodobně půjde o jedinou možnost vysokorychlostního internetu dostupnou na mnoha odlehlých místech USA, kde by se odolnost proti povětrnostním vlivům mohla hodit. Zdá se tedy, že i přes vysokou cenu o zákazníky nebude nouze.

Společnost Starlink vypustila od poloviny ledna dalších více než 2 000 satelitů, přičemž má povolení na vypuštění až 4 408 satelitů, což je přibližně trojnásobek současného počtu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.