Foto: se svolením HTC

Nový telefon HTC Desire 22 Pro nabízí skvělý poměr cena/výkon a orientaci na metaverzum

Společnost HTC představila nový telefon s funkcemi, které jsou orientovány na svět metaverza. O co konkrétně jde? Desire 22 Pro podporuje ekosystém HTC Viverse, díky čemuž uživatelům umožní být v kontaktu se světem metaverza i bez VR zařízení pomocí prohlížeče. Je také kompatibilní s firemní náhlavní soupravou Vive Flow VR a lze jej s tímto zařízením spárovat, pokud se uživatelé chtějí naplno ponořit do virtuální reality (například sledovat filmy, televizi, používat aplikace ve VR apod.). Skvělou zprávou je, že i přes tuto netradiční specializaci však nový telefon spadá do střední třídy.

Co se týče specifikací, Desire 22 Pro disponuje 6,6palcovým displejem s rozlišením 1 080 x 2 412 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Je poháněn čipem Qualcomm Snapdragon 695 5G (tedy procesorem střední třídy), má 8 GB RAM a 128GB úložiště. Zařízení je vybaveno baterií s kapacitou 4 520 mAh a nabízí reverzní bezdrátové nabíjení. Navíc má na zadní straně systém tří fotoaparátů s primárním 65Mpx senzorem, 13Mpx ultraširokým senzorem a 5Mpx hloubkovým senzorem. Na přední straně pak najdeme 32Mpx fotoaparát. Výbava to tedy rozhodně není špatná.

Ceny modelu Desire 22 Pro jsou s ohledem k výkonu také velmi příjemné – začínají na 11 990 tchajwanských dolarech (tedy přibližně 11 350 Kč). Lze tedy očekávat, že novinka osloví širší publikum. Smartphone je nyní k dispozici pro předobjednání. Na Tchaj-wanu se začne prodávat 1. července, ve Velké Británii od 1. srpna.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.