Foto: Wikimedia Commons

Nový Vetřelec se začne natáčet už tento měsíc

Nový film o Vetřelci by se měl začít natáčet už v březnu a tentokrát se nemá jednat o další prequel. Film má režírovat Fede Álvarez, který v roce 2013 natočil Evil Dead a v roce 2016 horor Smrt ve tmě (Don’t Breathe). Jako výkonný producent se na filmu bude podílet Ridley Scott, režisér původního Vetřelce. Film údajně vzniká pro Hulu.

Jak oznámil The Hollywood Reporter, pátý film o Vetřelci (pokud nepočítáme prequely a crossovery) se začne natáčet 9. března v Budapešti. Podle všeho bude příběh odlišný od předchozích filmů. Film nebude sledovat Ellen Ripleyovou, ale místo toho se zaměří na skupinu mladých lidí, kteří uvízli v kolonii na vzdáleném světě. Alvarez napsal scénář společně s Rodem Sayaguesem, který s ním spolupracoval na obou předchozích filmech.

V hlavní roli se představí Cailee Spaeny z Pacific Rim Uprising a The Craft: Legacy. Vedle ní se objeví David Jonsson (Industry), Archie Renaux (Shadow and Bone), Spike Fearn (Tell Me Everyhing), Aileen Wu (Closing Doors) a Isabela Merced, která si zahrála průzkumnici Doru v hraném filmu Dora a ztracené město.

Mezitím se připravuje také televizní seriál na motivy Vetřelce, na kterém pracuje Noah Hawley, showrunner seriálu Fargo. Ani seriál však nebude pokračovat v příběhu Ripleyové. Bude se jednat o prequel odehrávající se na Zemi koncem 21. století. Původní Vetřelec se odehrává v roce 2122, zatímco většina prvního prequelu Prometheus se odehrává v roce 2093 a druhý film Vetřelec: Covenant navazuje v roce 2104.

Zdroj: www.pcgamer.com