Foto: Unspash

Nový watchOS 10 do Apple Watch vrací widgety

Společnost Apple právě vydává významné aktualizace operačních systémů pro většinu svých zařízení. Nyní také, tedy krátce před tím, než koncem tohoto týdne dorazí Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, vydala společnost watchOS 10. Pokud máte hodinky Apple Watch Series 4 nebo novější, můžete si tento OS nainstalovat již nyní.

Největší změnou je zavedení widgetů pro každý z jednotlivých ciferníků hodinek, mezi nimiž přibyly dva nové. Pomocí korunky Digital Crown budete moci procházet widgety a zobrazovat přístup k funkcím, jako jsou časovače, stopky a podcasty.

Aplikace World Clock je určena k usnadnění orientaci v čase v různých částech světa, a to na první pohled díky přidání dynamických barev pozadí pro různá časová pásma. V aplikaci Aktivity budete moci otáčet korunkou a zobrazit více údajů pomocí zkratek. Nechybí ani možnost připojení k snímačům Bluetook pro cyklisty, které jim pomohou zobrazit více důležitých údajů. Aktualizace se dočkají také aplikace Kompas, Mindfulness a Zdraví.

Většina uživatelů ale nejspíš ocení dvě největší aktualizace týkající aplikace FaceTime. Na hodinkách bude možné zobrazit videozprávu FaceTime a připojit se ke skupinovým zvukovým hovorům FaceTime.

Hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 dostanou některé exkluzivní funkce poháněné novým S9 SiP, včetně požadavků Siri, které jsou zpracovávány přímo v zařízení, a nikoli prostřednictvím serverů společnosti Apple. Podporují také novou funkci dvojitého klepnutí, kterou Apple navrhl tak, aby usnadnila provádění hlavních akcí v jednotlivých aplikacích. Obě zařízení budou k dispozici 22. září.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.