Novým hrdinou do Overwatche je superinteligentní křeček Wrecking Ball

Novým hrdinou populární týmové střílečky Overwatch je superinteligentní křeček Wrecking Ball, který k boji a přesunu používá gigantického mecha. Křeček, vlastním jménem Hammond, se stal již 28. hrdinou hry.

Wrecking Ball patří do třídy tanků a díky jeho mechovi se může rychle pohybovat, lépe řečeno agilně se kutálet po bojišti. Kromě toho díky schopnosti Adaptive Shield hodně vydrží – při obklíčení mech vygeneruje štíty navíc. K dispozici má hrdina také vystřelovací hák, který mu umožňuje se nad bojištěm pohupovat a nárazem zraňovat nepřátele. Další schopností je Piledriver, díky níž může nepřáteli třísknout o zem.

Jeho ultimátní schopností je ovšem Minefield, která, jak název naznačuje, křečkovi umožňuje na bojišti vytvořit minové pole. Své využití najde např. při bránění checkpointů nebo „zavírání“ nepřátel do úzkých cest pro snadnější útoky z boku.

Wrecking Ball, technicky řečeno, nemluví žádnou lidskou řečí, podle Blizzardu ale mech jeho hlas „příhodně hrozivým tónem“ překládá. Hammond byl v herním světě Overwatch stejně jako gorila Winston předmětem experimentů na měsíční základě Horizon Lunar Colony a společně s ní utekl, když se další experimenty vymkly kontrole a pozabíjely zde pracující vědce.

Křeččí hrdina by nyní měl být dostupný PC hráčům na PTR testovacích serverech, konzolisté se jej dočkají někdy v blízké budoucnosti.

 

Zdroj: theverge.com