Foto: Pxfuel

NSA má nové bezpečnostní centrum určené speciálně pro ochranu před AI

Národní bezpečnostní agentura (NSA) založila specializované bezpečnostní centrum pro umělou inteligenci. Tento krok přišel poté, co se vláda začala více spoléhat na umělou inteligenci a začlenila řadu algoritmů do obranných a zpravodajských systémů. Bezpečnostní centrum bude pracovat na ochraně těchto systémů před krádežemi a sabotážemi a kromě toho bude chránit zemi před vnějšími hrozbami založenými na umělé inteligenci.

Nedávný krok NSA týkající se bezpečnosti AI oznámil odstupující generální ředitel Paul Nakasone. Podle jeho slov bude divize fungovat pod hlavičkou již existujícího Centra pro spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tento subjekt spolupracuje se soukromým průmyslem a mezinárodními partnery na ochraně USA před kybernetickými útoky pocházejícími z Číny, Ruska a dalších zemí.

NSA se rozhodla pro zřízení tohoto centra poté, co provedla studii, která naznačila, že špatně zabezpečené AI modely představují významnou hrozbu pro národní bezpečnost. Svoji roli přitom hraje také prudký nárůst generativních AI technologií v poslední době.

Organizace by se měla zabývat také bezpečností AI obecně, přičemž za tímto účelem bude spolupracovat s vedoucími představiteli průmyslu, vědeckými laboratořemi, akademickými institucemi, mezinárodními partnery a s ministerstvem obrany.

Nakasone je na odchodu z NSA a velitelství kybernetické obrany USA a jeho nástupcem bude jeho současný zástupce, generálporučík letectva Timothy Haugh.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.