Nubia uvedla na trh smartphone Nubia X se dvěma displeji

Nubia uvedla do prodeje svou novou vlajkovou loď Nubia X, která kromě výkonu zaujme zejména dvěma displeji – jedním vepředu a druhým na zadní straně. Menší zadní displej disponuje dvojitým fotoaparátem, který slouží i k pořizování selfie snímků. Díky tomuto řešení tak novinka nemá výřez a téměř celou přední stranu pokrývá displej.

Přední displej typu LCD dostal do vínku úhlopříčku 6,26 palců a rozlišení FHD+, druhý – s technologií OLED – má úhlopříčku 5,1 palců a rozlišení 1520×720. Telefon pohání čipset Snapdragon 845, který doplňuje 6 či 8 GB RAM a 64–256 GB nerozšiřitelné vnitřní paměti. Fotoaparát disponuje rozlišením 16 a 24 MPx a využívá AI – v portrétním módu pro vylepšení efektů zkrášlení a bokeh, při běžném fotografování pro optimalizaci snímků díky schopnosti rozpoznat přes 4000 scén.

Druhý displej lze využívat i jako každodenní obrazovku – telefon díky prediktivnímu softwaru pozná, na kterou stranu se uživatel dívá, a mezi displeji lze přepínat i manuálně pomocí dvou kapacitních čteček otisků prstů, umístěných v levém a pravém rámečku. Kromě toho má funkci Always-On, zobrazuje tedy při nepoužívání např. hodiny a je možné na něj „nalepit“ živou tapetu. Menší obrazovku lze využít i při hraní – slouží k namapování dvou ovládacích tlačítek navíc.

Telefon softwarově pohání Android 8.1 a baterie má kapacitu 3800 mAh a podporuje standard rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Podporu pro bezdrátové nabíjení zde ale nenajdeme.

Cena novinky začíná na v přepočtu 470 dolarech (verze s 6 GB RAM a 64 GB ROM) a končí na 620 dolarech (varianta 8 GB+ 256 GB). V tuto chvíli je dostupná pouze v Číně.

 

Zdroj: endgadget.com, gizbot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.