Zdroj: nvidia.com

Nvidia chystá lunch RTX 3090. Už předem hlásí, že karet pravděpodobně nebude dostatek

Společnost Nvidia dnes začíná prodávat druhého zástupce nové generace grafických karet RTX 3xxx. Model RTX 3090 by se měl stát nejvýkonnější grafickou kartou současnosti určenou pro hráče. Její příchod budí řadu otázek – především jaký o ni bude zájem a jestli dokáže společnost Nvidia nabídku dostatečně pokrýt.

Příchod předchozí karty Nvidia RTX 3080 byl spojený s velmi rychlým vykoupením veškerých zásob a začátkem spekulací, při kterých se cena karty vyšplhala na několikanásobek své předchozí hodnoty. Cena první karty byla 699 dolarů, RTX 3090 stojí 1 499 dolarů. Je možné, že cenovka spekulanty odradí, na druhou stranu RTX 3080 se přeprodávala i za mnohem vyšší částky.

Karta RTX 3090 se dá bez obav nazvat monstrem, a to jak výbavou, tak fyzickou velikostí hardwaru samotného. Její výkon zajišťuje mimo jiné i 24 GB paměti GDDR6X RAM. Karta je určena především pro hraní na několika monitorech a hravě si poradí i s rozlišením 8K. Společnost Nvidia odhalila, že podle jejích testů je RTX 3090 při hraní ve 4K o 10 až 15% výkonnější než RTX 3080.

Nvidia sama varuje, že se pravděpodobně nedostane na všechny zájemce, protože RTX 3090 je prémiový produkt, vytvořený pro úzkou skupinu uživatelů a Nvidia nepočítala s tak obrovským zájmem a růstem cen nové generace grafických karet.

Některé e-shopy předem hlásí, že po zkušenostech z minulého týdne zavedly aktivní opatření proti nákupním robotům, takže by zájemci o nové karty měly mít alespoň o něco větší šanci se k vytouženému hardwaru dostat.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.