Foto: Nvidia

Nvidia pracuje na novém čipu pro autonomní vozidla, měl by zvládnout provést 1000 bilionů operací za vteřinu

Společnost NVIDIA už dávno není spjatá pouze s grafickými kartami, ale také s umělou inteligencí. V posledních letech se Nvidia zaměřuje na vývoj čipů, které budou schopné poskytnout dostatek výkonu i tak komplexním systémům, jako jsou autonomní vozidla. Současná generace čipů Orin by se měla v autonomních automobilech začít objevovat příští rok, avšak už nyní pracuje Nvidia na novém procesoru Drive.

Nový produkt nese označení Atlan a podle dosavadních plánů by měl být součástí vozů v roce 2025. Nvidia oznámila, že na tomto procesoru pracuje, avšak nezveřejnila mnoho podrobností. Víme, že jedou součástí bude architektura GPU nové generace a také nová jádra ARM CPU. Jeho součástí by také měla být rychlá jednotka na zpracování velkého množství dat BlueField, která pomůže s rovnoměrným vytížením procesoru.

Čip by dle svých tvůrců měl poskytovat efektivní výkon, který je srovnatelný s možnostmi datového centra. Nvidia tvrdí, že jeho maximem bude 1 000 bilionů operací za sekundu. To je přibližně čtyřikrát více než zvládá v současnosti zaváděný procesor Orin.

Podle slov společnosti Nvidia by výkon procesoru měl stačit na to, aby schopnosti automobilu mohly být definované především softwarově. Programy a systémy by si tak mohly vystačit s menším množstvím čidel a dat. Také by mělo být jednoduší je upgradovat a učit nové věci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.